Hakkımda

1976 Mersin doğumlu olup aslen Diyarbakır/Ergani’liyim. Lise öğrenimini Mersin Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’nde Teknik Lise Bilgisayar Bölümü’nden, üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olarak tamamladım. 1999-2003 yılları arasında Şanlıurfa Endüstri Meslek Lisesi’nde,  2003-2005 yılları arasında Mersin Atatürk Lisesi’nde, 2005-2010 yılları arasında Mersin Yahya Günsür Teknik ve E.M.L’de çalıştım. 2010 yılından bu yana da Mersin Kadri Şaman M.T.S.O Tek. ve E.M.L’de  bilgisayar öğretmeni olarak görev yapmaya devam ediyorum. Visual Basic .NET, C#, Processing, VBA, Python, WPF, Micro Framework dilleri ve teknolojileri ile aktif olarak uygulamalar geliştirmekteyim. KODLAB yayınevi tarafından yayınlanmış VisualBasic.NET 10, Visual Studio 2010, Her Yönüyle C# 4.0, ASP.NET MVC4, Her Yönüyle C# 5.0, Netduino, Her Yönüyle C# 6.0 isimli kitapların yazarıyım. Evliyim ve Talha ile Sümeyye adlı 2 çocuğum var.

Hakkımda” için 64 yorum

 • 11 Mart 2013 tarihinde, saat 08:20
  Permalink

  Volkan abi çok iyi yerlerdesin, Allah’ın izni ile çok daha iyi yerlerde göreceğiz seni inş.

  Yanıtla
  • 20 Nisan 2013 tarihinde, saat 09:25
   Permalink

   Kitap şu an talep olmadığı için artık satışta değil. Eğer http://www.kodlab.com/Iletisim.aspx adresi üzerinden yayınevine yeniden basılması taleplerinizi iletirseniz yeniden basılacaktır. İlgili konuda da bilgilendirme yaptım.

   Yanıtla
 • 29 Nisan 2013 tarihinde, saat 14:47
  Permalink

  iyi günler hocam kolay gelsin.. kitap larınızı alıp inceleiyip sürekli takip ediyorum. başarılarınız devamını dilerim…
  sizden bi ricam olacaktı bi tane spor salonuna internet sitesi yaptım adamlar benden bide aidat takip programı istedi, programın giriş kayıt ve listeleme silme ekleme düzenleme kısımlarını kitabınızdan adım adım ilerleyerek yaptım ama aidat ödeme kısımını bi türlü yapamadım yönlendirebileceğiniz bi kaynak yada bi örnek varmı rica etsem yarımcı olurmusunuz. bi kayıt olduğu tarihten bi dahaki ayın o gününe kadar saydırıp ödeme yaptıramıyorum

  Yanıtla
  • 07 Mayıs 2013 tarihinde, saat 08:03
   Permalink

   DateDiff ya da TimeSpan metodlarını kullanarak tarihler arası farkı almayı denediniz mi?

   Yanıtla
 • 05 Haziran 2013 tarihinde, saat 14:00
  Permalink

  Volkan bey merhaba
  netduino plus 2 ile ilk kez kod yazmaya başladım fakat bir uzmandan yardım almam gerekli aşağıdaki konularda bana yardımcı olabilirmisiniz.
  *VS express yerine VS Ultimate kullanılmasında sakınca varmı.
  *İlk projemde ONBOARD üzerindeki ledi yakıp söndürmek istedim ve bilinen o kodları yazdım ve bana “the debugging target is not in an initialized state” hatasını veriyor ve ONBOARD üzerindeki mavi led sürekli yanıyor.

  Bu aşamadan sonra ne yapmam gerekli.Onboard a zararmı verdik acaba

  Yanıtla
  • 22 Haziran 2013 tarihinde, saat 14:25
   Permalink

   VS Express yerine ultimate kullanmanın bir sakıncası olmaz. Diğer sorunda ise vs içerisinde seçtiğiniz proje şablonunun netduino plus 2 proje şablonu olması gerekmekte. Eğer vs 2012 kullanıyorsanız. Micro framework 4.3 ve netduino sdk 4.3 kurulu olması gerekmekte.

   Yanıtla
 • 08 Eylül 2013 tarihinde, saat 19:25
  Permalink

  Hocam merhaba kitabınızı satın aldım geçenlerde. Kitabınızda visual studio kurulumuna değinmemiştiniz onu kendim hallettim fakat web ve masaüstü için ayrı iki program var. Kitabımızdaki konular hangisini anlatıyor ben hangi programı kurmalıyım? İki programı tek program üzerinden kuramıyor muyuz hocam bu konuda kafam çok karışık. Kısacası kitabınızdaki konuları adım adım takip ve tatbik edebilmem için tam olarak hangi programı kullanmalıyım?

  Yanıtla
  • 17 Eylül 2013 tarihinde, saat 18:57
   Permalink

   Kitabımda C# ile masaüstü programlama anlatılmakta. Eğer web programlama ile ilgilenecekseniz asp.net ya da mvc çalışmalısınız. Bu programların hepsi Visual Studio içerisinde mevcut.

   Yanıtla
 • 14 Nisan 2014 tarihinde, saat 09:04
  Permalink

  Volkan Hocam merhabalar. Ben bir kelime işlemci program yazıyorum, dosya kaydetme işlemlerini ve Bold,Italic,UnderLine kısımlarını hallettim ancak dosya açma konusunda sorunum var. Programım text dosyalarını açabiliyorken word dosyalarını nasıl açacağımı bulamıyorum. Using direktifiyle gereken eklemeyi de yaptım ancak ondan sonrasını bir türlü halledemiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz hocam?

  Yanıtla
  • 16 Nisan 2014 tarihinde, saat 06:01
   Permalink

   Merhaba
   using Word = Microsoft.Office.Interop.Word;
   ifadesini ekledikten sonra
   Word.Application WordApp = new Word.Application();
   Word.Document WordDoc = new Word.Document();
   WordDoc = WordApp.Documents.Open(“Dosya ismi ve yolu”);
   WordApp.Visible = true;

   Yanıtla
 • 19 Nisan 2014 tarihinde, saat 12:39
  Permalink

  Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız ben tek bir döküman için kullanmayacam bunu, Ctrl+O kombinasyonuyla herhangibir Word dökümanını seçmek istiyorum. Bunu gösterebilir misiniz?

  Yanıtla
  • 19 Nisan 2014 tarihinde, saat 12:54
   Permalink

   Bir openfiledialog nesnesi kullanabilirsiniz. Kod buna göre aşağıdaki şekilde olacaktır:
   if (openFileDialog1.ShowDialog() == DialogResult.Cancel)
   MessageBox.Show(“Dosya seçilmedi”);
   else
   {
   Word.Application WordApp = new Word.Application();
   Word.Document WordDoc = new Word.Document();
   WordDoc = WordApp.Documents.Open(openFileDialog1.FileName);
   WordApp.Visible = true;
   }

   Yanıtla
 • 26 Nisan 2014 tarihinde, saat 22:32
  Permalink

  Hocam ben masaüstü programlama öğrenmek istiyorum ilk önce, sizin visual basic.net kitabınızi araştırdım, kitap masaüstü programlamadanmı bahsediyor yoksa web programlamadanmı. Ben ikisinide öğrenecem ama ilk önce masaüstü programlamayı öğrenmek amacım, sizin bu kitabınız uygunmu buna, uygun degilse kitap önerirmisiniz.

  Yanıtla
  • 04 Mayıs 2014 tarihinde, saat 15:56
   Permalink

   visual basic. net kitabımın artık baskısı yapılmadığı için piyasada bulunmuyor. Bunun yerine C# 5 kitabımı tavsiye ederim. Masaüstü programlama öğrenmeye bu kitap ile başlayabilirsiniz.

   Yanıtla
 • 29 Nisan 2014 tarihinde, saat 14:46
  Permalink

  hocam iyi günler bende bir kitabınız var c# 4.0 bu kitabuınıza çalıştım baya ve bir iki deneme yapak için prıgramı açtığımda

  using.data;
  using.data.oledb;

  yazcağım yeri göremiyorum yardımcı olurmusnuz

  teşekkürler

  Yanıtla
  • 04 Mayıs 2014 tarihinde, saat 15:57
   Permalink

   Kod kısmının en üst satırına bu satırları yazarak ekleyebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 14 Mayıs 2014 tarihinde, saat 12:09
  Permalink

  hocam merhaba ben kitabınızı aldım fakat şu kod satırlarını anlayamadım
  byte i = Convert.ToByte(Interaction.InputBox
  (“Gün numarasını giriniz”));
  Gunler gunadi;—————–
  gunadi = (Gunler)i;————şu kullanım nedir?

  Yanıtla
  • 17 Mayıs 2014 tarihinde, saat 15:34
   Permalink

   Girilen gün numarası, Gunler enum türüne dönüştürülerek o gün numarasına karşılık gelen gün ismi görüntüleniyor. Örneğin Salı günü için 2 değeri gibi.

   Yanıtla
 • 18 Mayıs 2014 tarihinde, saat 03:11
  Permalink

  günaydın Volkan hocam.amatör olarak programcılıkla ilgileniyorum.
  opencv ilgimi çekti.opencv>build>x86 klasörü altında vc10-vc11-vc12
  klaörleri var,ve herbirinin içinde;bin-lib-ve statiklib klasörleri var.
  vc10-11-12’den hangisini seçeceğimi neye göre belirleyeceğim.
  opencv’nin eski sürümlerinin nasıl kurulacağı ile ilgili internet kaynaklarında;include,bin,ve lib klasörlerinin yolunu derleyiciye gösteriliyor,ancak staticlib,opencv-2.4.9 ile birlikte geliyor.statiklib’i opencv derleyicisinde,nereye kurmalıyım.

  ilgilenmeniz dileğimle hoşçakalınız.18/05/2014

  Yanıtla
 • 19 Temmuz 2014 tarihinde, saat 23:06
  Permalink

  Hocam öncelikle merhaba size bi sorum olacak ben daha önce HTML,CSS,JAVASCRİPT gibi dillere basit web sayfaları oluşturdum ancak iyi bir programlama dili öğrenmemin zamanının geldiğini düşünüyorum bazı kişiler C# ile başlama çok zorlanırsın diyorlar herkes PYTHON dilini öneriyor ancak benim gönlümdede C# var sizce C#’a başlasam zorlanırmımyım.

  Yanıtla
  • 27 Temmuz 2014 tarihinde, saat 13:35
   Permalink

   Zorlanacağınızı düşünmüyorum. Python dili de önemli bir dildir. Ancak başlangıç aşamasında C#’ı tercih etmeniz bence daha uygun olur. Daha sonra da Python dilini öğrenebilirsiniz.

   Yanıtla
 • 15 Ağustos 2014 tarihinde, saat 14:16
  Permalink

  Hocam iyi günler. Paylaşımlarınız için teşekkürler. Başlayacağım işim gereği .NET Micro Framework öğrenmem gerek. Elimde FEZ Hydra Hacker Kit var. Önerebileceğiniz kaynak var mıdır? Detaylı yardımınızı almak isterim. Teşekkürler.

  Yanıtla
  • 30 Ekim 2014 tarihinde, saat 10:57
   Permalink

   Fez için bir Türkçe kaynak yok maalesef. Ben Fez uygulamaları geliştirirken kendi sitelerinden yararlanmıştım. Bana yeterli gelmişti.

   Yanıtla
 • 08 Eylül 2014 tarihinde, saat 13:24
  Permalink

  Hocam Ben çok hafifi bir programlama bilgisine sahibim ama bu bilgi hani C# C++ C Python gibi diller değil ben daha iyi bir dil öğrenmek istiyorum ancak açıkcası korkuyorum biraz C# gibi bir dili öğrenirken nasıl bir yol izlemeliyim hoca sizin C#5.0 kitabınızı yeni aldım ancak açıkcası yazdığınız kodlar gözümü birazda olsun korkuttu benim merak ettim konu yazdığınız kitabı önce okuyup sonra kodlarınımı denemeliyim yoksa bende not tutmalımıyım.

  Yanıtla
  • 02 Şubat 2015 tarihinde, saat 09:12
   Permalink

   Hem okuyup hem de örnek uygulama yapmalısınız. Kitaptaki bir örneği uyguladığınızda benzerlerini kendiniz yapmaya çalışın.

   Yanıtla
 • 08 Ekim 2014 tarihinde, saat 14:02
  Permalink

  MRBA VOLKAN HOCAM BN BURAK CİHAN SİZDEN BİŞEY RİCA EDİCEM C# 6.0 KİTABINIZİ ALDIM AMA CDYİ AÇAMIYORUM İÇİREĞİNİ BANA GÖNDER ME SANSINIZ VARMI

  Yanıtla
  • 02 Şubat 2015 tarihinde, saat 09:05
   Permalink

   Mail adresinize gönderdim.

   Yanıtla
 • 15 Ekim 2014 tarihinde, saat 13:34
  Permalink

  Volkan Bey,
  HER YÖNÜYLE C# 5.0 Kitabınızı alarak istifade etmeye başladım. Kitap akıcı ve öğretici. 3 Ay gibi bir zamamda tüm kitabı örnekleriyle beraber özümsemeye çalıştım. Üzerine birde ilk programımı yazdım. İlk programımı size ithaf ederek çalışma arkadaşlarıma dağıtıyorum. Kitap yazarak yaptığınız yardımlarınız için size çok teşekkür ederim. Saygılarımla

  Yanıtla
  • 30 Ekim 2014 tarihinde, saat 09:26
   Permalink

   İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

   Yanıtla
 • 28 Ekim 2014 tarihinde, saat 18:45
  Permalink

  iyi günler hocam ben sizden c# 6.0 aldım cd çalışmıyor ne yapmalıyımn

  Yanıtla
  • 02 Şubat 2015 tarihinde, saat 09:08
   Permalink

   CD içeriğini mail adresinize gönderdim.

   Yanıtla
 • 28 Ekim 2014 tarihinde, saat 19:09
  Permalink

  Hocam merhaba bir sorum olacak. Bitirme tezimi windows form application ile yapıyorum c# ve sql tabanlı. c# 6.0 kitabınız yeterli olur mu ileri düzey programlama için?

  Yanıtla
  • 02 Şubat 2015 tarihinde, saat 09:08
   Permalink

   Orta seviyeye kadar yeterli olacaktır.

   Yanıtla
 • 22 Kasım 2014 tarihinde, saat 15:22
  Permalink

  iyi günler hocam ben kitabınızı aldımda fakat videoları izleyemiyorum bana videolarınızı atarmısınız

  Yanıtla
  • 02 Şubat 2015 tarihinde, saat 08:27
   Permalink

   Mail adresinize CD içeriğini gönderdim.

   Yanıtla
 • 23 Kasım 2014 tarihinde, saat 16:31
  Permalink

  Merhabalar hocam, arduino programlama ile uğraşıyorum. Okulda ve is hayatımda c#.net kullanıyorum arduino icin c öğrendim fakat iyi bildiğim dil üzerinden de microd. Programlamak isterim. Turkiye de netduino satan site bulamadım. Bana netduino alabileceğim bir yer söyleyebilir misiniz plus 2 almayı planliyorum ama tabi bana yardimci olursaniz sevinirim nereden temin edebilirim netduinolari. Kitabinizda ki anlatim tarzini cok sevdim. Erdal delebe hocaninda tarzini seviyorum. Sizide oldukça beğendim. Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • 02 Şubat 2015 tarihinde, saat 08:26
   Permalink

   İnternetten satış yapan robotistan.com, direnc.net, robit, roboweb.net gibi sitelere bakarsanız orada mevcuttur.

   Yanıtla
 • 22 Ocak 2015 tarihinde, saat 18:23
  Permalink

  Volkan bey,
  Ben emekli harita ressamıyım, Amatörce Visual Basic ile çalışmaktayım, kitabınızı bu gün internetten satın aldım. zevkle okumaktayım. Yanlız kitaptaki örnekleri uygulamak için kopyala-yapıştır yapılamamakta, bütün örnek kodları tekrar yazmam gerekiyor, kitapla beraber verilen ve içinde örneklerin bulunduğu CDyi nasıl elde ederim.
  İşlerinizde başarılar, İyi akşamlar

  Nazım KOCAMAZ
  nkocamaz@gmail.com

  Yanıtla
  • 02 Şubat 2015 tarihinde, saat 09:04
   Permalink

   Mail adresinize CD içeriğini gönderdim.

   Yanıtla
 • 05 Şubat 2015 tarihinde, saat 01:38
  Permalink

  İyi günler hocam. 12.sınıf veri tabanı dalı öğrencisiyim. Bundan 1.5 yıl gibi bir süre önce C# 5.0 kitabınızı almıştım videolarda ve cd’de sıkıntı yoktu. 6.0 çıktığını görünce hemen aldım ve inceledim gayet güzel üstüne koyulmuş. Elinize, yüreğinize sağlık.
  Amma ve lakin kitabı aldığımda cd’nin içeriğine bakayım dedim cd’yi okumadı. Aldığım yere götürdüm değişimde yapamadım. Yardımcı olurmusunuz?

  Yanıtla
  • 06 Şubat 2015 tarihinde, saat 09:32
   Permalink

   Mail adresinize CD içeriğini gönderdim.

   Yanıtla
 • 08 Şubat 2015 tarihinde, saat 19:28
  Permalink

  Hocam kolay gelsin. Ben sizin c# 6.0 kitabınızı aldım. Kodlamayı öğrenmek için ama programı bir türlü nereden alacağımı bulamıyorum. Bana belki gülebilirsiniz ama ben proğramlamacı değilim. Sadece sıfırdan hiç bir bilgisi olmayan ve sıfırdan başlamak isteyen biriyim. Proğramı nereden alabilirim yardımcı olma imkanınız varmıdır?

  Yanıtla
 • 02 Mart 2015 tarihinde, saat 18:42
  Permalink

  Hocam Merhaba,
  Visual Basic.Net 2010 kitabınızı e-kitap olarak satın aldım. Fakat CD’yi göndermediler. CD’yi nasıl temin edebilirim? Yardımcı olur musunuz ?
  İyi çalışmalar dilerim.

  Yanıtla
  • 15 Mart 2015 tarihinde, saat 19:36
   Permalink

   Mailinize CD içeriğini gönderdim.

   Yanıtla
  • 15 Mart 2015 tarihinde, saat 19:38
   Permalink

   CD içeriği linkini mailinize gönderdim.

   Yanıtla
 • 26 Mart 2015 tarihinde, saat 14:12
  Permalink

  Kitaplarınızdan c# 5.0 mı yoksa c# 6.0 almalıyım ? Temelim biraz var. Öneriniz nedir ?

  Yanıtla
  • 11 Mayıs 2015 tarihinde, saat 13:39
   Permalink

   C# 6’yı tavsiye ederim.

   Yanıtla
 • 13 Nisan 2015 tarihinde, saat 20:49
  Permalink

  Merhaba hocam. C# 5.0 kitabinizi nereden bula bilirim?? Azerbaycandan yazıyorum size.burada sizin kitaptan yok. Yardım ederseniz sevinirim.

  Yanıtla
  • 11 Mayıs 2015 tarihinde, saat 13:40
   Permalink

   CD içeriği linkini mailinize gönderdim.

   Yanıtla
 • 22 Mayıs 2015 tarihinde, saat 18:05
  Permalink

  hocam cd çalışmıyor birde tankı yaparken ne tür servo notor almam lazım yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
  • 10 Haziran 2015 tarihinde, saat 12:52
   Permalink

   Cd içeriğini ve servo motor hakkındaki açıklamayı mailinize gönderdim.

   Yanıtla
 • 22 Temmuz 2015 tarihinde, saat 23:21
  Permalink

  Merhaba hocam ben C# öğrenmek istiyorum fakat başlangıç olarak hangi dili öğrenmem lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
  • 26 Kasım 2015 tarihinde, saat 14:36
   Permalink

   Başlangıç aşamasında da C#’ı bilmeniz yeterlidir.

   Yanıtla
 • 19 Ekim 2015 tarihinde, saat 17:12
  Permalink

  Visual studio 2010 da windows form aplicationda yeni egitim görüyoruz acaba hangi kitabınızı tavsiye edersiniz.

  Yanıtla
  • 26 Kasım 2015 tarihinde, saat 14:27
   Permalink

   C# kitabımı tavsiye ederim.

   Yanıtla
 • 28 Aralık 2015 tarihinde, saat 12:35
  Permalink

  Merhaba vb.net 2010 kitabınızı almak istiyorum fakat ulaşamıyorum yardımcı olabilirmisiniz.

  Yanıtla
  • 28 Aralık 2015 tarihinde, saat 18:00
   Permalink

   VB.NET kitabım artık basılmıyor. Ancak e-kitap olarak google, android gibi elektronik kitap mağazalarında satılmakta.

   Yanıtla
 • 19 Aralık 2017 tarihinde, saat 20:58
  Permalink

  her yönüyle C# 6 kitapını aldım abi yalnız pc ve tablet üzerinden de okumak istiyorum nasıl yapabilirim

  Yanıtla
  • 02 Ocak 2018 tarihinde, saat 05:05
   Permalink

   Pc ve tablet versiyonu Android market üzerinde satılıyor. Onun haricinde şimdilik başka bir yöntem yok maalesef.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir